Az eredmények önmagukért beszélnek: Magyarország megelőzte Svájcot és Portugáliát is
Spanyolországgal kerültünk egy polcra.
Az üzletlánc kommunikációs vezetője szerint – a Népszabadság cikkében sugalmazottakkal ellentétben – a CBA egyes tulajdonosai azért hoztak létre külföldi cégeket, hogy külföldre is eljussanak a magyar termékek.
A CBA egyes tulajdonosai annak érdekében hoztak létre külföldön cégeket, hogy az ország határain túlra is eljussanak a magyar termékek – reagált Fodor Attila, a CBA kommunikációs vezetője a Népszabadságban megjelentekre. Fodor leszögezte: a lap cikke által sugalmazott adóoptimalizációra vonatkozó vádakat a leghatározottabban visszautasítják. Mint írta, „ahogyan arról már korábban információt adtunk, a CBA komoly lépéseket tett annak érdekében, hogy országhatárainkon túlra is eljuttassa a magyar termékeket. Ezen céltól vezérelve a tulajdonosaink közül páran valóban létrehoztak külföldön cégeket, bekapcsoltak külföldi vállalkozásokat”. Hozzátette: ebben semmilyen titok és új információ nincsen, hiszen ezen adatok nyilvánosan hozzáférhetők.
A Népszabadság pénteken arról írt, hogy az utóbbi időben megszaporodtak a CBA vezetőségéhez köthető vállalkozásokban a külföldi, elsősorban Svájcban bejegyzett cégek. A lap szerint a legtöbb ilyen, az üzletlánc körül feltűnt külföldi cég egy kaptafára létrehozottnak tűnik: ugyanabból a körből kerülnek ki a külföldi ügyvezetők, és az itteni kézbesítési megbízott is ugyanaz a személy, a CBA jogásza, Mikus Imre érdi ügyvéd. A CBA a Népszabadságnak csak annyit közölt ezzel kapcsolatban, hogy a cég továbbra is száz százalékban magyar tulajdonú vállalkozás, csak a franchise-tagok között találni kis számban külföldi befektetőket.